Nijemci pišu kako nemaju samo turističke destinacije u Hrvatskoj problema s gostima koji se ne znaju ponašati, već su problemi širom svijeta slični, ali kazne nisu.
“300 eura kazne za konzumiranje alkohola, uriniranje ili spavanje na javnim prostorima, 300 eura za selfie na spomeniku na koji se popne ilegalno, 150 eura za povraćanje“, piše list Rheinische Post (RP) o katalogu sankcija koji očekuje turiste koji se u Splitu ne budu ponašali na prikladan način, prenosi Deutsche Welle.
Zašto RP o Splitu piše kao o “proturječnom“ gradu? Prije svega zbog načina na koji se taj grad odnosi prema “poželjnim, ali i omraženim“ party-gostima.
Slični problemi muče i neke druge lokacije. Agencija dpa u svom članku donosi pregled mjera kojima se popularne turističke destinacije bore protiv ekscesa posjetitelja iz cijelog svijeta. Radi se o turistima koji ne poštuju pravila ponašanja na licu mjesta, ali i kaznama uz pomoć kojih vlasti sankcioniraju njihovo kršenje.
Nepal
Mount Everest privlači alpiniste iz cijelog svijeta. A oni sa sobom “dovlače” i brdo opreme, koju jednim dijelom neki od njih jednostavno ostave na licu mjesta. Rezultat je da je kolos na Himalajima postao “najviši deponij smeća na svijetu“, kako mnogi nazivaju Mount Everest.
Španjolska
Mallorca je vrlo popularan otok među turistima iz inozemstva. U već odavno alkoholni ekscesi brojnih posjetitelja, odnosno njihovo neprikladno ponašanje, Mallorci donose negativnu reklamu. U glavnim ulogama su često Nijemci i Englezi, piše dpa. Lokalno stanovništvo se žali na mnogobrojne pijane turiste, na plaže koje zaudaraju na alkohol i urin, na turiste koji se “olakšavaju” na javnim površinama.
Cijeli članak o Splitu, ali i probleme Australije, Egipta, Indonezije, SAD, i Francuske možete pročitati na: poslovni.hr
Foto: Pixabay
Pratite nas na Facebooku…